Esch-sur-Alzette
Lëtzebuerg
Fajr
Sonnenopgang
Dhuhr
Asr
Maghrib
Isha
Gebietszäiten Esch-sur-Alzette - Oktober 2026
| Datum | Hijri | Fajr | Sonnenopgang | Dhuhr | Asr | Maghrib | Isha |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. Okt., Do | 20. Rabi' al-Thani | 06:21 | 07:36 | 13:26 | 16:35 | 19:16 | 20:29 |
| 2. Okt., Fr | 21. Rabi' al-Thani | 06:23 | 07:37 | 13:25 | 16:33 | 19:14 | 20:28 |
| 3. Okt., Sa | 22. Rabi' al-Thani | 06:24 | 07:39 | 13:25 | 16:32 | 19:12 | 20:26 |
| 4. Okt., So | 23. Rabi' al-Thani | 06:26 | 07:40 | 13:25 | 16:30 | 19:09 | 20:24 |
| 5. Okt., Mé | 24. Rabi' al-Thani | 06:27 | 07:42 | 13:24 | 16:29 | 19:07 | 20:22 |
| 6. Okt., Dë | 25. Rabi' al-Thani | 06:29 | 07:43 | 13:24 | 16:27 | 19:05 | 20:19 |
| 7. Okt., Më | 26. Rabi' al-Thani | 06:31 | 07:45 | 13:24 | 16:25 | 19:03 | 20:17 |
| 8. Okt., Do | 27. Rabi' al-Thani | 06:32 | 07:46 | 13:24 | 16:24 | 19:01 | 20:15 |
| 9. Okt., Fr | 28. Rabi' al-Thani | 06:34 | 07:48 | 13:23 | 16:22 | 18:59 | 20:13 |
| 10. Okt., Sa | 29. Rabi' al-Thani | 06:35 | 07:49 | 13:23 | 16:21 | 18:57 | 20:11 |
| 11. Okt., So | 30. Rabi' al-Thani | 06:37 | 07:50 | 13:23 | 16:19 | 18:55 | 20:09 |
| 12. Okt., Mé | 1. Jumada al-Ula | 06:38 | 07:52 | 13:23 | 16:17 | 18:53 | 20:07 |
| 13. Okt., Dë | 2. Jumada al-Ula | 06:40 | 07:53 | 13:22 | 16:16 | 18:51 | 20:05 |
| 14. Okt., Më | 3. Jumada al-Ula | 06:41 | 07:55 | 13:22 | 16:14 | 18:49 | 20:03 |
| 15. Okt., Do | 4. Jumada al-Ula | 06:43 | 07:56 | 13:22 | 16:13 | 18:47 | 20:01 |
| 16. Okt., Fr | 5. Jumada al-Ula | 06:44 | 07:58 | 13:22 | 16:11 | 18:45 | 19:59 |
| 17. Okt., Sa | 6. Jumada al-Ula | 06:46 | 07:59 | 13:21 | 16:10 | 18:43 | 19:57 |
| 18. Okt., So | 7. Jumada al-Ula | 06:47 | 08:01 | 13:21 | 16:08 | 18:41 | 19:55 |
| 19. Okt., Mé | 8. Jumada al-Ula | 06:49 | 08:03 | 13:21 | 16:07 | 18:39 | 19:54 |
| 20. Okt., Dë | 9. Jumada al-Ula | 06:50 | 08:04 | 13:21 | 16:05 | 18:37 | 19:52 |
| 21. Okt., Më | 10. Jumada al-Ula | 06:52 | 08:06 | 13:21 | 16:03 | 18:35 | 19:50 |
| 22. Okt., Do | 11. Jumada al-Ula | 06:53 | 08:07 | 13:21 | 16:02 | 18:33 | 19:48 |
| 23. Okt., Fr | 12. Jumada al-Ula | 06:55 | 08:09 | 13:20 | 16:01 | 18:31 | 19:46 |
| 24. Okt., Sa | 13. Jumada al-Ula | 06:56 | 08:11 | 13:20 | 15:59 | 18:29 | 19:45 |
| 25. Okt., So | 14. Jumada al-Ula | 05:58 | 07:12 | 12:20 | 14:58 | 17:27 | 18:43 |
| 26. Okt., Mé | 15. Jumada al-Ula | 05:59 | 07:14 | 12:20 | 14:56 | 17:25 | 18:41 |
| 27. Okt., Dë | 16. Jumada al-Ula | 06:01 | 07:16 | 12:20 | 14:55 | 17:24 | 18:39 |
| 28. Okt., Më | 17. Jumada al-Ula | 06:02 | 07:17 | 12:20 | 14:53 | 17:22 | 18:38 |
| 29. Okt., Do | 18. Jumada al-Ula | 06:04 | 07:19 | 12:20 | 14:52 | 17:20 | 18:36 |
| 30. Okt., Fr | 19. Jumada al-Ula | 06:05 | 07:20 | 12:20 | 14:51 | 17:18 | 18:35 |
| 31. Okt., Sa | 20. Jumada al-Ula | 06:07 | 07:22 | 12:20 | 14:49 | 17:17 | 18:33 |
Biedszäiten zu Esch-sur-Alzette
Kritt genee an offiziell Biedszäite fir Esch-sur-Alzette, Lëtzebuerg. Eis Plattform bitt deen aktuellsten Zäitplang fir Fajr, Dhuhr, Asr, Maghrib an Isha, fir datt Dir ni e Gebied verpasst.
Wéi Biedszäite berechent ginn
Biedszäiten op Vaktija.eu kommen direkt vun den offiziellen islamesche Communautéiten a reliéisen Autoritéiten an all Land. Dëst garantéiert den héchsten Niveau vun der Genauegkeet fir Äre spezifesche Standort.
Fragen- an Antworten-Bereech
Wat sinn d'Biedszäiten zu Esch-sur-Alzette haut?
Déi aktuell Gebietszäite fir Esch-sur-Alzette haut sinn: Fajr 05:58, Dhuhr 12:20, Asr 14:58, Maghrib 17:27 an Isha 18:43. Offiziell a genaue Vaktija.
Wou kommen dës Biedszäiten hier?
D'Zäite gi vun den offiziellen reliéisen Institutiounen an islameschen Zentren vun de respektive Länner zur Verfügung gestallt fir d'Genauegkeet an d'Ausriichtung mat der Communautéit ze garantéieren.
Gebietszäiten haut zu Esch-sur-Alzette
Eenzel Gebietszäiten fir Esch-sur-Alzette haut.
Fajr (Moiesgebiet)
Fajr (Moiesgebiet) zu Esch-sur-Alzette ass haut um 05:58.
Sonnenopgang
Sonnenopgang zu Esch-sur-Alzette ass haut um 07:12.
Dhuhr (Mëttesgebiet)
Dhuhr (Mëttesgebiet) zu Esch-sur-Alzette ass haut um 12:20.
Asr (Nomëttesgebiet)
Asr (Nomëttesgebiet) zu Esch-sur-Alzette ass haut um 14:58.
Maghrib (Owesgebiet)
Maghrib (Owesgebiet) zu Esch-sur-Alzette ass haut um 17:27.
Isha (Nuetgebiet)
Isha (Nuetgebiet) zu Esch-sur-Alzette ass haut um 18:43.