Vaktija.eu
Danmark flag

Dugi Rat Opcina

Kroatien

eller
--:--:--
torsdag, 22. oktober 2026
11. Jumada al-Ula 1448

Morgengudstjeneste

05:31

Solopgang

07:11

Frokostbøn

12:35

Eftermiddagsbøn

15:22

Aftensbøn

17:55

Nattebøn

19:15

Gå aldrig glip af en bøn i Dugi Rat Opcina

Gratis app med påmindelse før hver bøn, widget til startskærmen og bønnetider, der virker offline.

Google PlayApp Store

Bønnetider Dugi Rat Opcina - oktober 2026

DatoHijriMorgengudstjenesteSolopgangFrokostbønEftermiddagsbønAftensbønNattebøn
1. okt, to20. Rabi' al-Thani05:0306:4112:3915:5118:3519:55
2. okt, fr21. Rabi' al-Thani05:0406:4212:3915:4918:3319:53
3. okt, lø22. Rabi' al-Thani05:0506:4412:3815:4818:3119:51
4. okt, sø23. Rabi' al-Thani05:0706:4512:3815:4618:2919:49
5. okt, ma24. Rabi' al-Thani05:0806:4612:3815:4518:2719:47
6. okt, ti25. Rabi' al-Thani05:1006:4812:3815:4418:2619:46
7. okt, on26. Rabi' al-Thani05:1106:4912:3715:4218:2419:44
8. okt, to27. Rabi' al-Thani05:1206:5112:3715:4118:2219:42
9. okt, fr28. Rabi' al-Thani05:1406:5212:3715:3918:2019:40
10. okt, lø29. Rabi' al-Thani05:1506:5412:3715:3818:1819:38
11. okt, sø30. Rabi' al-Thani05:1706:5512:3715:3718:1619:36
12. okt, ma1. Jumada al-Ula05:1806:5712:3615:3518:1419:34
13. okt, ti2. Jumada al-Ula05:1906:5812:3615:3418:1219:32
14. okt, on3. Jumada al-Ula05:2107:0012:3615:3218:1019:30
15. okt, to4. Jumada al-Ula05:2207:0112:3615:3118:0819:28
16. okt, fr5. Jumada al-Ula05:2407:0312:3615:3018:0619:26
17. okt, lø6. Jumada al-Ula05:2507:0412:3515:2818:0419:24
18. okt, sø7. Jumada al-Ula05:2607:0512:3515:2718:0219:22
19. okt, ma8. Jumada al-Ula05:2707:0712:3515:2618:0019:20
20. okt, ti9. Jumada al-Ula05:2907:0812:3515:2417:5919:19
21. okt, on10. Jumada al-Ula05:3007:1012:3515:2317:5719:17
22. okt, to11. Jumada al-Ula05:3107:1112:3515:2217:5519:15
23. okt, fr12. Jumada al-Ula05:3307:1212:3515:2017:5419:14
24. okt, lø13. Jumada al-Ula05:3407:1412:3515:1917:5219:12
25. okt, sø14. Jumada al-Ula04:3506:1511:3514:1816:5018:10
26. okt, ma15. Jumada al-Ula04:3706:1711:3514:1716:4918:09
27. okt, ti16. Jumada al-Ula04:3806:1811:3514:1516:4718:07
28. okt, on17. Jumada al-Ula04:3906:1911:3514:1416:4618:06
29. okt, to18. Jumada al-Ula04:4006:2111:3514:1316:4418:04
30. okt, fr19. Jumada al-Ula04:4206:2211:3514:1216:4318:03
31. okt, lø20. Jumada al-Ula04:4306:2411:3514:1116:4218:01

Bønnetider i Dugi Rat Opcina

Få nøjagtige og officielle bønnetider for Dugi Rat Opcina, Kroatien. Vores platform giver den mest opdaterede tidsplan for Fajr, Dhuhr, Asr, Maghrib og Isha, så du aldrig går glip af en bøn.

Hvordan bønnetider beregnes

Bønnetider på Vaktija.eu hentes direkte fra de officielle islamiske samfund og religiøse myndigheder i hvert land. Dette sikrer det højeste niveau af nøjagtighed for din specifikke lokation.

Ofte stillede spørgsmål

Hvad er bønnetiderne i Dugi Rat Opcina i dag?

De aktuelle bønnetider for Dugi Rat Opcina i dag er: Fajr 05:31, Dhuhr 12:35, Asr 15:22, Maghrib 17:55 og Isha 19:15. Officiel og præcis Vaktija.

Hvor kommer disse bønnetider fra?

Tiderne leveres af de officielle religiøse institutioner og islamiske centre i de respektive lande for at sikre nøjagtighed og overensstemmelse med samfundet.

Bønnetider i dag i Dugi Rat Opcina

Individuelle bønnetider for Dugi Rat Opcina i dag.

Fajr (morgenbøn)

Fajr (morgenbøn) i Dugi Rat Opcina er i dag kl. 05:31.

Solopgang

Solopgang i Dugi Rat Opcina er i dag kl. 07:11.

Dhuhr (middagsbøn)

Dhuhr (middagsbøn) i Dugi Rat Opcina er i dag kl. 12:35.

Asr (eftermiddagsbøn)

Asr (eftermiddagsbøn) i Dugi Rat Opcina er i dag kl. 15:22.

Maghrib (aftenbøn)

Maghrib (aftenbøn) i Dugi Rat Opcina er i dag kl. 17:55.

Isha (natbøn)

Isha (natbøn) i Dugi Rat Opcina er i dag kl. 19:15.