Vaktija.eu
Danmark flag

Kirchberg an der Murr

Tyskland

eller
--:--:--
torsdag, 22. oktober 2026
11. Jumada al-Ula 1448

Morgengudstjeneste

06:01

Solopgang

07:46

Frokostbøn

13:12

Eftermiddagsbøn

15:54

Aftensbøn

18:27

Nattebøn

19:57

Gå aldrig glip af en bøn i Kirchberg an der Murr

Gratis app med påmindelse før hver bøn, widget til startskærmen og bønnetider, der virker offline.

Google PlayApp Store

Bønnetider Kirchberg an der Murr - oktober 2026

DatoHijriMorgengudstjenesteSolopgangFrokostbønEftermiddagsbønAftensbønNattebøn
1. okt, to20. Rabi' al-Thani05:3007:1513:1716:2619:0920:39
2. okt, fr21. Rabi' al-Thani05:3107:1613:1716:2519:0720:37
3. okt, lø22. Rabi' al-Thani05:3207:1713:1616:2319:0520:35
4. okt, sø23. Rabi' al-Thani05:3407:1913:1616:2219:0320:33
5. okt, ma24. Rabi' al-Thani05:3507:2013:1616:2019:0120:31
6. okt, ti25. Rabi' al-Thani05:3707:2213:1516:1918:5920:29
7. okt, on26. Rabi' al-Thani05:3807:2313:1516:1718:5720:27
8. okt, to27. Rabi' al-Thani05:4007:2513:1516:1518:5520:25
9. okt, fr28. Rabi' al-Thani05:4107:2613:1516:1418:5320:23
10. okt, lø29. Rabi' al-Thani05:4307:2813:1416:1218:5120:21
11. okt, sø30. Rabi' al-Thani05:4407:2913:1416:1118:4920:19
12. okt, ma1. Jumada al-Ula05:4607:3113:1416:0918:4720:17
13. okt, ti2. Jumada al-Ula05:4707:3213:1416:0818:4520:15
14. okt, on3. Jumada al-Ula05:4907:3413:1316:0618:4320:13
15. okt, to4. Jumada al-Ula05:5007:3513:1316:0518:4120:11
16. okt, fr5. Jumada al-Ula05:5207:3713:1316:0318:3920:09
17. okt, lø6. Jumada al-Ula05:5307:3813:1316:0218:3720:07
18. okt, sø7. Jumada al-Ula05:5507:4013:1216:0018:3520:05
19. okt, ma8. Jumada al-Ula05:5607:4113:1215:5918:3320:03
20. okt, ti9. Jumada al-Ula05:5807:4313:1215:5718:3120:01
21. okt, on10. Jumada al-Ula06:0007:4513:1215:5618:2919:59
22. okt, to11. Jumada al-Ula06:0107:4613:1215:5418:2719:57
23. okt, fr12. Jumada al-Ula06:0307:4813:1215:5318:2619:56
24. okt, lø13. Jumada al-Ula06:0407:4913:1115:5118:2419:54
25. okt, sø14. Jumada al-Ula05:0606:5112:1114:5017:2218:52
26. okt, ma15. Jumada al-Ula05:0706:5212:1114:4817:2018:50
27. okt, ti16. Jumada al-Ula05:0906:5412:1114:4717:1818:48
28. okt, on17. Jumada al-Ula05:1006:5512:1114:4617:1718:47
29. okt, to18. Jumada al-Ula05:1206:5712:1114:4417:1518:45
30. okt, fr19. Jumada al-Ula05:1406:5912:1114:4317:1318:43
31. okt, lø20. Jumada al-Ula05:1507:0012:1114:4217:1218:42

Bønnetider i Kirchberg an der Murr

Få nøjagtige og officielle bønnetider for Kirchberg an der Murr, Tyskland. Vores platform giver den mest opdaterede tidsplan for Fajr, Dhuhr, Asr, Maghrib og Isha, så du aldrig går glip af en bøn.

Hvordan bønnetider beregnes

Bønnetider på Vaktija.eu hentes direkte fra de officielle islamiske samfund og religiøse myndigheder i hvert land. Dette sikrer det højeste niveau af nøjagtighed for din specifikke lokation.

Ofte stillede spørgsmål

Hvad er bønnetiderne i Kirchberg an der Murr i dag?

De aktuelle bønnetider for Kirchberg an der Murr i dag er: Fajr 06:01, Dhuhr 13:12, Asr 15:54, Maghrib 18:27 og Isha 19:57. Officiel og præcis Vaktija.

Hvor kommer disse bønnetider fra?

Tiderne leveres af de officielle religiøse institutioner og islamiske centre i de respektive lande for at sikre nøjagtighed og overensstemmelse med samfundet.

Bønnetider i dag i Kirchberg an der Murr

Individuelle bønnetider for Kirchberg an der Murr i dag.

Fajr (morgenbøn)

Fajr (morgenbøn) i Kirchberg an der Murr er i dag kl. 06:01.

Solopgang

Solopgang i Kirchberg an der Murr er i dag kl. 07:46.

Dhuhr (middagsbøn)

Dhuhr (middagsbøn) i Kirchberg an der Murr er i dag kl. 13:12.

Asr (eftermiddagsbøn)

Asr (eftermiddagsbøn) i Kirchberg an der Murr er i dag kl. 15:54.

Maghrib (aftenbøn)

Maghrib (aftenbøn) i Kirchberg an der Murr er i dag kl. 18:27.

Isha (natbøn)

Isha (natbøn) i Kirchberg an der Murr er i dag kl. 19:57.