Vaktija.eu
Sverige flag

Aesch BL

Schweiz

eller
--:--:--
fredag, 25. september 2026
14. Rabi' al-Thani 1448

Fajr

05:29

Shorok

07:14

Dohor

13:27

Asr

16:44

Magrib

19:29

Ishaa

20:49

Bönetider i Aesch BL

Få exakta och officiella bönetider för Aesch BL, Schweiz. Vår plattform tillhandahåller det mest uppdaterade schemat för Fajr, Dhuhr, Asr, Maghrib och Isha, vilket säkerställer att du aldrig missar en bön.

Hur bönetider beräknas

Bönetider på Vaktija.eu hämtas direkt från de officiella islamiska samfunden och religiösa myndigheterna i varje land. Detta garanterar högsta möjliga noggrannhet för din specifika plats.

Vanliga frågor

Vilka är bönetiderna i Aesch BL idag?

De aktuella bönetiderna för Aesch BL idag är: Fajr 05:29, Dhuhr 13:27, Asr 16:44, Maghrib 19:29 och Isha 20:49. Officiell och exakt Vaktija.

Varifrån kommer dessa bönetider?

Tiderna tillhandahålls av de officiella religiösa institutionerna och islamiska centren i respektive land för att säkerställa noggrannhet och anpassning till samfundet.

Bönetider idag i Aesch BL

Enskilda bönetider för Aesch BL idag.

Fajr (morgonbön)

Fajr (morgonbön) i Aesch BL är idag kl. 05:29.

Soluppgång

Soluppgång i Aesch BL är idag kl. 07:14.

Dhuhr (middagsbön)

Dhuhr (middagsbön) i Aesch BL är idag kl. 13:27.

Asr (eftermiddagsbön)

Asr (eftermiddagsbön) i Aesch BL är idag kl. 16:44.

Maghrib (kvällsbön)

Maghrib (kvällsbön) i Aesch BL är idag kl. 19:29.

Isha (nattbön)

Isha (nattbön) i Aesch BL är idag kl. 20:49.