Vaktija.eu
Sverige flag

Malborghetto Valbruna

Italien

eller
--:--:--
torsdag, 22. oktober 2026
11. Jumada al-Ula 1448

Fajr

05:53

Shorok

07:32

Dohor

12:52

Asr

15:23

Magrib

18:10

Ishaa

19:44

Missa ingen bön i Malborghetto Valbruna

Gratis app med påminnelse inför varje bön, widget för hemskärmen och bönetider även offline.

Google PlayApp Store

Bönetider Malborghetto Valbruna - oktober 2026

DatumHijriFajrShorokDohorAsrMagribIshaa
1. okt, to20. Rabi' al-Thani05:2507:0412:5715:5818:4820:23
2. okt, fr21. Rabi' al-Thani05:2607:0512:5715:5718:4620:21
3. okt, lö22. Rabi' al-Thani05:2807:0612:5615:5518:4420:19
4. okt, sö23. Rabi' al-Thani05:2907:0812:5615:5318:4320:17
5. okt, må24. Rabi' al-Thani05:3007:0912:5615:5118:4120:15
6. okt, ti25. Rabi' al-Thani05:3207:1012:5515:5018:3920:13
7. okt, on26. Rabi' al-Thani05:3307:1112:5515:4818:3720:11
8. okt, to27. Rabi' al-Thani05:3407:1312:5515:4618:3520:09
9. okt, fr28. Rabi' al-Thani05:3607:1412:5415:4518:3320:07
10. okt, lö29. Rabi' al-Thani05:3707:1512:5415:4318:3120:05
11. okt, sö30. Rabi' al-Thani05:3807:1712:5415:4118:2920:04
12. okt, må1. Jumada al-Ula05:4007:1812:5415:4018:2720:02
13. okt, ti2. Jumada al-Ula05:4107:1912:5315:3818:2620:00
14. okt, on3. Jumada al-Ula05:4207:2112:5315:3618:2419:58
15. okt, to4. Jumada al-Ula05:4407:2212:5315:3518:2219:56
16. okt, fr5. Jumada al-Ula05:4507:2412:5315:3318:2019:55
17. okt, lö6. Jumada al-Ula05:4607:2512:5215:3118:1819:53
18. okt, sö7. Jumada al-Ula05:4807:2612:5215:2918:1719:51
19. okt, må8. Jumada al-Ula05:4907:2812:5215:2818:1519:49
20. okt, ti9. Jumada al-Ula05:5007:2912:5215:2618:1319:47
21. okt, on10. Jumada al-Ula05:5107:3012:5215:2518:1119:46
22. okt, to11. Jumada al-Ula05:5307:3212:5215:2318:1019:44
23. okt, fr12. Jumada al-Ula05:5507:3312:5115:2118:0819:42
24. okt, lö13. Jumada al-Ula05:5607:3512:5115:2018:0619:41
25. okt, sö14. Jumada al-Ula04:5706:3611:5114:1817:0518:39
26. okt, må15. Jumada al-Ula04:5806:3711:5114:1717:0318:38
27. okt, ti16. Jumada al-Ula05:0006:3911:5114:1517:0118:36
28. okt, on17. Jumada al-Ula05:0106:4011:5114:1417:0018:35
29. okt, to18. Jumada al-Ula05:0206:4211:5114:1216:5818:33
30. okt, fr19. Jumada al-Ula05:0306:4311:5114:1116:5618:32
31. okt, lö20. Jumada al-Ula05:0606:4611:5114:0716:5318:29

Bönetider i Malborghetto Valbruna

Få exakta och officiella bönetider för Malborghetto Valbruna, Italien. Vår plattform tillhandahåller det mest uppdaterade schemat för Fajr, Dhuhr, Asr, Maghrib och Isha, vilket säkerställer att du aldrig missar en bön.

Hur bönetider beräknas

Bönetider på Vaktija.eu hämtas direkt från de officiella islamiska samfunden och religiösa myndigheterna i varje land. Detta garanterar högsta möjliga noggrannhet för din specifika plats.

Vanliga frågor

Vilka är bönetiderna i Malborghetto Valbruna idag?

De aktuella bönetiderna för Malborghetto Valbruna idag är: Fajr 05:53, Dhuhr 12:52, Asr 15:23, Maghrib 18:10 och Isha 19:44. Officiell och exakt Vaktija.

Varifrån kommer dessa bönetider?

Tiderna tillhandahålls av de officiella religiösa institutionerna och islamiska centren i respektive land för att säkerställa noggrannhet och anpassning till samfundet.

Bönetider idag i Malborghetto Valbruna

Enskilda bönetider för Malborghetto Valbruna idag.

Fajr (morgonbön)

Fajr (morgonbön) i Malborghetto Valbruna är idag kl. 05:53.

Soluppgång

Soluppgång i Malborghetto Valbruna är idag kl. 07:32.

Dhuhr (middagsbön)

Dhuhr (middagsbön) i Malborghetto Valbruna är idag kl. 12:52.

Asr (eftermiddagsbön)

Asr (eftermiddagsbön) i Malborghetto Valbruna är idag kl. 15:23.

Maghrib (kvällsbön)

Maghrib (kvällsbön) i Malborghetto Valbruna är idag kl. 18:10.

Isha (nattbön)

Isha (nattbön) i Malborghetto Valbruna är idag kl. 19:44.