Vaktija.eu
Danmark flag

Borgo Valsugana

Italien

eller
--:--:--
torsdag, 22. oktober 2026
11. Jumada al-Ula 1448

Morgengudstjeneste

06:02

Solopgang

07:40

Frokostbøn

13:00

Eftermiddagsbøn

15:32

Aftensbøn

18:19

Nattebøn

19:52

Gå aldrig glip af en bøn i Borgo Valsugana

Gratis app med påmindelse før hver bøn, widget til startskærmen og bønnetider, der virker offline.

Google PlayApp Store

Bønnetider Borgo Valsugana - oktober 2026

DatoHijriMorgengudstjenesteSolopgangFrokostbønEftermiddagsbønAftensbønNattebøn
1. okt, to20. Rabi' al-Thani05:3407:1113:0516:0718:5720:31
2. okt, fr21. Rabi' al-Thani05:3507:1313:0516:0518:5520:29
3. okt, lø22. Rabi' al-Thani05:3607:1413:0516:0418:5320:27
4. okt, sø23. Rabi' al-Thani05:3807:1513:0416:0218:5120:25
5. okt, ma24. Rabi' al-Thani05:3907:1713:0416:0018:4920:23
6. okt, ti25. Rabi' al-Thani05:4107:1813:0415:5918:4820:21
7. okt, on26. Rabi' al-Thani05:4207:1913:0315:5718:4620:19
8. okt, to27. Rabi' al-Thani05:4307:2113:0315:5518:4420:17
9. okt, fr28. Rabi' al-Thani05:4507:2213:0315:5418:4220:15
10. okt, lø29. Rabi' al-Thani05:4607:2313:0315:5218:4020:13
11. okt, sø30. Rabi' al-Thani05:4707:2513:0215:5018:3820:11
12. okt, ma1. Jumada al-Ula05:4907:2613:0215:4818:3620:10
13. okt, ti2. Jumada al-Ula05:5007:2713:0215:4718:3420:08
14. okt, on3. Jumada al-Ula05:5107:2913:0215:4518:3320:06
15. okt, to4. Jumada al-Ula05:5307:3013:0115:4318:3120:04
16. okt, fr5. Jumada al-Ula05:5407:3113:0115:4218:2920:02
17. okt, lø6. Jumada al-Ula05:5507:3313:0115:4018:2720:01
18. okt, sø7. Jumada al-Ula05:5607:3413:0115:3918:2519:59
19. okt, ma8. Jumada al-Ula05:5807:3513:0015:3718:2419:57
20. okt, ti9. Jumada al-Ula05:5907:3713:0015:3518:2219:56
21. okt, on10. Jumada al-Ula06:0007:3813:0015:3418:2019:54
22. okt, to11. Jumada al-Ula06:0207:4013:0015:3218:1919:52
23. okt, fr12. Jumada al-Ula06:0307:4113:0015:3118:1719:51
24. okt, lø13. Jumada al-Ula06:0407:4213:0015:2918:1519:49
25. okt, sø14. Jumada al-Ula05:0506:4411:5914:2717:1418:48
26. okt, ma15. Jumada al-Ula05:0706:4511:5914:2617:1218:46
27. okt, ti16. Jumada al-Ula05:0806:4611:5914:2417:1018:45
28. okt, on17. Jumada al-Ula05:0906:4811:5914:2317:0918:43
29. okt, to18. Jumada al-Ula05:1006:4911:5914:2117:0718:42
30. okt, fr19. Jumada al-Ula05:1206:5011:5914:2017:0618:40
31. okt, lø20. Jumada al-Ula05:1406:5311:5914:1717:0318:38

Bønnetider i Borgo Valsugana

Få nøjagtige og officielle bønnetider for Borgo Valsugana, Italien. Vores platform giver den mest opdaterede tidsplan for Fajr, Dhuhr, Asr, Maghrib og Isha, så du aldrig går glip af en bøn.

Hvordan bønnetider beregnes

Bønnetider på Vaktija.eu hentes direkte fra de officielle islamiske samfund og religiøse myndigheder i hvert land. Dette sikrer det højeste niveau af nøjagtighed for din specifikke lokation.

Ofte stillede spørgsmål

Hvad er bønnetiderne i Borgo Valsugana i dag?

De aktuelle bønnetider for Borgo Valsugana i dag er: Fajr 06:02, Dhuhr 13:00, Asr 15:32, Maghrib 18:19 og Isha 19:52. Officiel og præcis Vaktija.

Hvor kommer disse bønnetider fra?

Tiderne leveres af de officielle religiøse institutioner og islamiske centre i de respektive lande for at sikre nøjagtighed og overensstemmelse med samfundet.

Bønnetider i dag i Borgo Valsugana

Individuelle bønnetider for Borgo Valsugana i dag.

Fajr (morgenbøn)

Fajr (morgenbøn) i Borgo Valsugana er i dag kl. 06:02.

Solopgang

Solopgang i Borgo Valsugana er i dag kl. 07:40.

Dhuhr (middagsbøn)

Dhuhr (middagsbøn) i Borgo Valsugana er i dag kl. 13:00.

Asr (eftermiddagsbøn)

Asr (eftermiddagsbøn) i Borgo Valsugana er i dag kl. 15:32.

Maghrib (aftenbøn)

Maghrib (aftenbøn) i Borgo Valsugana er i dag kl. 18:19.

Isha (natbøn)

Isha (natbøn) i Borgo Valsugana er i dag kl. 19:52.